10 lat gwarancji od BRÖTJE

powrót

10 lat gwarancji BRÖTJE na aluminiowo-krzemowe wymienniki ciepła w kotłach kondensacyjnych serii EVO

BRÖTJE doskonale rozumie i łączy innowacyjne technologie z komfortem ogrzewania. Od prawie 100 lat dostarcza indywidualnie dobrane systemy grzewcze i dba o wygodę ich użytkowania. Niezależnie od tego, czy jest to gaz czy olej, BRÖTJE oferuje odpowiednie urządzenia.

10 lat gwarancji na kotly broetje

Po pierwsze, technologia Multilevel 

wymiennik ciepła broetje evo

Aluminiowo – krzemowy wymiennik ciepła w kotłach kondensacyjnych serii EVO

Multilevel to system, w którym wszystkie gazowe kotły kondensacyjne BRÖTJE serii EVO składają się w zasadzie z identycznych elementów konstrukcyjnych. W zależności od mocy kotła stosowane są zawsze takie same palniki, moduły regulacyjne i wymienniki ciepła.

Multilevel to uniwersalność i wykorzystanie sprawdzonych rozwiązań w wielu produktach. Dopełnieniem systemu Multilevel firmy BRÖTJE jest zintegrowany regulator systemowy ISR Plus. Regulator pełni funkcję sterownika pracą kotła, obiegów c.o. oraz diagnozowania systemu.

Wszystkie gazowe kotły kondensacyjne firmy BRÖTJE wyposażone są w zintegrowany regulator systemowy ISR Plus charakteryzują się zatem identycznym sposobem obsługi. Multilevel to nastawa parametrów i obsługa urządzeń zawsze zgodnie z takim samym, podstawowym schematem działania.

 

Kotły BRÖTJE WGB EVO, WGB-M EVO i EcoCondens BBS EVO


Po drugie, z myślą o wszystkich 

Firma BRÖTJE wprowadziła do swojej oferty nowe, gazowe kotły kondensacyjne w technologii EVO, polecane szczególnie do domów jednorodzinnych i małych obiektów.

EVO (elektroniczna optymalizacja procesu spalania) w połączeniu z systemem regulacji ISR PLUS zapewnia stałą, dynamiczną regulację armatury gazowej niezależnie od parametrów dostarczanego paliwa. Jest to możliwe dzięki systemowi automatycznego podmieszania poprzez dyszę Venturiego z użyciem odpowiedniej ilości gazu i powietrza. Następnie, dzięki kanałowi wstępnego zmieszania OptiMix mieszanina gazu i powietrza doprowadzana jest równomiernie do palnika.

Efektem optymalizacji procesu spalania jest niska emisja substancji szkodliwych oraz szczególnie długa żywotność aluminiowo-krzemowego wymiennika ciepła. Charakterystyczny dla kotłów EVO wymiennik ciepła wykonany jest z odlewu aluminium i krzemu oraz pokryty jest NANO powłoką. Ta innowacyjna konstrukcja, na którą producent udziela 10-letniej gwarancji, w połączeniu z modulacyjnym palnikiem ze zmieszaniem wstępnym, umożliwia wysokie przenikanie ciepła na stosunkowo małej powierzchni wymiennika.

Wymiennik ciepła kotła systemu EVO zaprojektowano tak, aby zminimalizować straty energii. Wyjątkiem są wyłącznie fizyczne straty, które podczas eksploatacji kotła są nie do uniknięcia. Dzięki szerokiemu zakresowi modulacji palnika, przez większą część sezonu grzewczego kocioł EVO pracuje w ciągłym i energooszczędnym trybie pracy. Z kolei w okresie letnim, kompaktowy, energooszczędny wymiennik, znakomicie wykorzystujący energię spalanego gazu, pozwala na podgrzanie minimalnym kosztem dużych ilości wody użytkowej. Praca kotła w dolnym zakresie modulacji na tzw. „niewielkim płomieniu” ogranicza do minimum temperaturę spalin i straty postojowe.

Aluminium dzięki swym niezastąpionym właściwościom fizycznym od wielu lat stosowane jest w technice kondensacyjnej, zaś NANO powłoka wykorzystuje znane w przyrodzie zjawisko nazywane efektem lotosu, czyli zdolność do samooczyszczania się powierzchni.

Okresy gwarancji na kotły serii EVO

Firma BIMs Plus udziela gwarancji na sprawne działanie urządzenia produkowanego przez AUGUST BRÖTJE GmbH na okres:

• 10 lat na wymienniki ciepła kotłów kondensacyjnych serii EVO
• 2 lata na automatykę, podzespoły elektryczne i pozostały osprzęt
• 6 miesięcy na części podlegające szybkiemu zużyciu, np. bezpieczniki, uszczelki, elektrody zapłonowe i jonizacyjne, anody, itp*.

Okres gwarancji rozpoczyna się od daty pierwszego uruchomienia, lecz nie później niż 6 miesięcy od daty zakupu przez użytkownika lub 12 miesięcy od daty sprzedaży przez BIMs Plus.
W okresie gwarancyjnym użytkownik ma prawo do bezpłatnego usuwania wszystkich usterek powstałych z winy producenta, w terminie uzgodnionym z AFS/AFIS lecz nie później niż w 14 dni od daty zgłoszenia usterki przy zachowaniu warunków gwarancji.

* Warunkiem zachowania w.w. okresów gwarancji jest spełnienie przez użytkownika wymagań producenta w zakresie eksploatacji kotła,
wyszczególnionych w książce gwarancyjnej dostarczanej wraz z kotłem.