Brötje partnerem – Instalacje On Tour

powrót

„INSTALACJE ON TOUR” to eliminacje do Mistrzostw Polski Instalatorów (MPI), których finał odbędzie się 25 kwietnia 2018, podczas targów INSTALACJE w Poznaniu. Finaliści walczyć będą o nagrodę główną – nowy samochód dostawczy! Eliminacje miały miejsce w 15 miastach Polski. Z każdej lokalizacji do finału MPI awansowała trójka najlepszych instalatorów. Organizatorem Instalacji On Tour są Międzynarodowe Targi Poznańskie a jednym z partnerów marka Brötje.

W tym roku zmieniła się formuła zawodów: manualne stojaki instalacyjne zostały zamienione na wirtualną grę. Konkursowe zadanie polega na zainstalowaniu przy pomocy dżojstika szeregu produktów w wirtualnym domu wyposażonym w instalacje grzewcze i sanitarne. W tym roku także w eliminacjach mogli startować uczniowie szkół instalacyjnych. Dla nich przewidziano osobną kategorię: „Eliminacje do Mistrzostw Polski Instalatorów dla Szkół”.

Pierwsze eliminacje odbyły się w piątek (12 maja) w Katowicach, wśród profesjonalistów najlepszy był Krzysztof Hampelski (czas 3:09), na drugim stopniu podium stanął Tomasz Kolczarek (4:13), a na trzecim Bolesław Wójczyk (4:53).

źródło: instalacje.mtp.pl

W Rzeszowie eliminację odbyły się 19 maja. Pierwsze miejsce zajął Alan Ferenc (03:11), drugie miejsce należało do Dariusza Piotrowskiego (03:14) a trzecie do Tomasza Dryla  (03:29).

źródło: instalacje.mtp.pl

W Poznaniu 26 maja najlepszy był Michał Sobczak (czas 3:17), na drugim stopniu podium stanął Maciej Mektała (3:19), a na trzecim Adam Poprawa (3:29).

źródło: instalacje.mtp.pl

Mocny kobiecy akcent pojawił się Łodzi. W piątek (2 czerwca) na drugim miejscu podium stanęła Agata Szymczak z czasem 3:19, zwycięzcą okazał się Michał Rędziński (2:59), a trzeci był Damian Domański (3:29).

źródło: instalacje.mtp.pl

Najlepszymi instalatorami 9 czerwca w Koszalinie okazali się kolejno: Karol Ziemiński (2:26), Mariusz Markanycz (2:58), Piotr Piotrowski (2:58).

źródło: instalacje.mtp.pl

Najlepszy czas rozgrywek i ponownie kobieta-instalator na podium – to wynik eliminacji do MPI, które w piątek 23 czerwca odbyły się w Warszawie. A oto najlepsza trójka: Kamil Owczarek (2:08), Magdalena Rędzińska (2:16), Artur Marszałkiewicz (2:45).

źródło: instalacje.mtp.pl

Kraków był kolejnym miastem na trasie tegorocznych Instalacji On Tour. W piątek (30 czerwca) w stolicy Małopolski, najlepszy był Janusz Wysocki (czas 2:18), drugie miejsce zajął Andrzej Ślusarczyk (2:36), a trzecie Stanisław Gołdas (3:10).

źródło: instalacje.mtp.pl

W Szczecinie w eliminacjach do Mistrzostwa Polski Instalatorów – Instalacje On Tour w piątek 7 lipca. Zwyciężył Marcin Starosta (2:38), drugie miejsce podium zajął Jan Leniak (2:43), a trzecie Karol Perkowski (3:12).

źródło: instalacje.mtp.pl

Najlepszymi instalatorami 14 lipca w Lublinie okazali się kolejno: Łukasz Biały  (2:41), Adam Gazda (2:42), Kamil Kogut (2:43).

źródło: instalacje.mtp.pl

W eliminacjach do Mistrzostwa Polski Instalatorów – Instalacje On Tour rozegranych 21 lipca w hurtowni BIMs Plus w Olsztynie  zwyciężyli: Krystian Adamus (3:08), Wojciech Suchocki (3:25), Karol Durzyński (3:50).

źródło: instalacje.mtp.pl

W Białymstoku, 28 lipca wygrał Piotr Wiszowaty, z czynnościami konkursowymi poradził sobie w 2 minuty i 57 sekund. Drugi był Bolesław Zuzda (3:24), a trzeci Damian Owierczuk (3:41).

źródło: instalacje.mtp.pl

Kolejnym miastem na trasie tegorocznych Instalacji On Tour był Bydgoszcz. W piątek (18 sierpnia), najlepszy był Kamil Bielawski (2:54) drugie miejsce zajął Paweł Jarząbek (3:04), a trzecie Adrian Szcześniak (3:32).

źródło: instalacje.mtp.pl

W Zielonej Górze zwyciężył Łukasz Czpliński. Z czynnościami konkursowymi poradził sobie w 2 minuty i 35 sekund. Drugi był Sebastian Firlej (3:19), a trzeci Krzysztof Konsewicz (3:36).

źródło: instalacje.mtp.pl

Przedostatnie eliminacje, odbyły się 8 października w Gdańsku. Najlepszy był Jakub Banasiak (2:43), na drugim miejscu podium stanął Piotr Olszewski (3:35), a na trzecim Paweł Nelke (3:35).

źródło: instalacje.mtp.pl

Dnia 15 września Tegoroczne Instalacje On Tour skończyły swoją trasę w stolicy Dolnego Śląska i tam właśnie padł prawdziwy rekord czasowy. W Ostatnich eliminacjach, na drugim miejscu podium stanął Piotr Olszewski (3:35), a na trzecim Paweł Nelke (3:35). Rekord należał do Adriana Puzio (2 min 1 sek.) – instalatora, który dwa lata wcześniej, również osiągnął najlepszy wynik w eliminacjach.

źródło: instalacje.mtp.pl

Poza Adrianem Puzio, kolejne miejsca w klasyfikacji generalnej zajęli instalatorzy startujący w Warszawie. Drugi jest Kamil Owczarek (czas 2:08), a trzecia, startująca również w stolicy, Magdalena Rędzińska (czas 2:16).

Instalatorzy, którzy nie zdążyli wystartować w Instalacjach On Tour, czyli wyjazdowej formie eliminacji do MPI, będą mieli jeszcze szansę powalczyć o udział finale podczas dwóch pierwszych dni targów INSTALACJE w Poznaniu.

Gratulujemy zwycięzcom fazy eliminacyjnej i życzymy powodzenia na dalszym etapie! Przypominamy, że finaliści walczyć będą o nagrodę główną – nowy samochód dostawczy! Finał odbędzie się 25 kwietnia 2018, podczas targów INSTALACJE w Poznaniu.

zdjęcia oraz dane o uczestnikach, źródło: instalacje.mtp.pl
2020-12-09T15:42:30+01:00 2017-09-25|
.