Ile możesz zyskać w ramach dofinansowania wymiany kotła?

powrót

Najbardziej aktualne informacje znajdziesz na stronie programu Czyste powietrze

Oszczędź na wymianie pieca

W kwestii walki ze smogiem polski rząd postanowił wprowadzić plan dofinansowań wymiany pieców. Jeśli planujesz w najbliższym czasie wymienić kocioł, to warto sprawdzić, czy w twojej gminie udzielane są dotacje na ten cel. Program Czyste Powietrze ma za zadanie pozbyć się starych pieców węglowych.

 

Wymiana kotła węglowego to konieczność!

Jeśli chcemy zmniejszyć poziom zanieczyszczeń powietrza, to wielu z nas musi przestać palić „śmieciami” i niskiej wartości węglem. Wymiana pieca węglowego jest obowiązkowa, gdyż te urządzenia przyczyniają się do zwiększenia poziomu stężenia smogu. Dofinansowanie wymiany kotłów prowadzone jest w ramach programu rządowego Czyste Powietrze, tak aby najbliższe otoczenie wolne było od trujących spalin.

 

Jak otrzymać dofinansowanie wymiany pieca?

Wymiana kotła nie musi być bardzo kosztowna, jeśli skorzystamy z możliwości oferowanych przez Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska. Dofinansowanie wymiany pieca możliwe jest jeśli chcemy np. ocieplić dom, wymienić kocioł lub zamontować pompę ciepła. O całkowite uniknięcie emisji pyłów, a także zmniejszenie poziomu zanieczyszczeń mogą powalczyć właściciele domów jednorodzinnych.

 

Korzyści płynące z dofinansowania wymiany kotłów

Wymiana pieca to zmiana podejścia do zarządzania energią. Płyną z tego oszczędności, które mogą poprawić stan domowego budżetu. Dofinansowanie wymiany kotłów w ramach programu Czyste Powietrze maksymalnie może wynosić 53 tysięcy złotych, a minimalnie 7 tysięcy złotych. Jeśli koszt ten zostanie przekroczony, to dodatkowe koszty można sfinansować w formie pożyczki. Planowany okres spłaty wynosi 15 lat. Czas na realizację przedsięwzięcia to 24 miesiące od momentu zawarcia umowy. Warto zaznaczyć, że dofinansowanie wymiany pieca obejmuje inwestycje rozpoczęte nie wcześniej niż 12 miesięcy przed dniem złożenia wniosku. Nie otrzymamy pieniędzy, jeśli modernizacja systemu grzewczego zakończy się przed skompletowaniem całej dokumentacji.

 

Aktualne informacje dot. programu znajdziesz na stronie programu Czyste Powietrze.

2020-09-04T14:27:54+02:00 2019-11-4|Tagi: , , |
.