Inwestycja w nowoczesne urządzenia grzewcze, to zawsze korzyść w postaci oszczędności. Nawet sprawny, wysłużony kocioł prędzej czy później będzie wymagał wymiany. Wymiana kotła jest równoznaczna ze spalaniem mniejszej ilości paliwa. To także większa automatyzacja ogrzewania i możliwość szybszej reakcji na zmiany temperatury.
Wymiana pieca po remoncie domu
Zwiększenie termoizolacji domu lub mieszkania może stać się impulsem do zakupu nowego pieca. Zmniejszone zapotrzebowanie na ciepło to często efekt ocieplenia budynku, wymiany okien na bardziej szczelne. Wymiana kotła w takiej sytuacji jest koniecznością, gdyż posiadane urządzenie może posiadać zbyt dużą moc. Przy pracy na niższych parametrach może być mniej wydajne, a zatem zużyje więcej paliwa. Nadmierna moc pieca może skrócić też jego żywotność.
Wymiana kotła na nowoczesny
Głównym z powodów, dla których wymiana pieca jest konieczna, to częste usterki większości podzespołów. W takiej sytuacji nie ma co zwlekać i zdecydować się na nowoczesne urządzenie. Dodatkowo w ten sposób zmniejszymy koszty ogrzewania. Wymiana kotła na innowacyjny to gwarancja wyższej sprawności. Należy liczyć się z kosztami inwestycji, ale tą można uznać za opłacalną, ponieważ w ciągu kilku lat zwróci się.
Najwyższy czas! Wymiana pieca ze względu na zagrożenie smogowe
Polska zmaga się z problemem zanieczyszczenia atmosfery. Z tego też powodu ruszył rządowy program Czyste Powietrze, który ma pokrywać część kosztów inwestycji wymiany starych pieców zasilanych paliwami stałymi oraz wszelkich modernizacji mających poprawić termoizolację budynków. Niektóre województwa wprowadziły specjalne uchwały antysmogowe. Przykładowo na terenie np. województwa śląskiego obowiązuje zakaz stosowania węgla brunatnego, mułów, biomasy i fotokoncentratów o wilgotności stałej powyżej 20%. Osoby niespełniające wymagań czeka wymiana pieca.