Kiedy warto zdecydować się na podgrzewacz biwalentny wody?

powrót

Podgrzewacz biwalentny - kolektory

Czym jest podgrzewacz biwalentny wody? To urządzenie wyposażone w zbiornik z dwoma wężownicami grzewczymi. Do górnej wężownicy podłącza się kocioł grzewczy, a do dolnej np. kolektory słoneczne.

 

Wysoki komfort użytkowania ciepłej wody przez podgrzewacz biwalentny wody

Jeszcze do niedawna można było spotkać podgrzewacze ciepłej wody jedynie zasilane prądem lub gazem. Obecnie coraz częściej stosuje się podgrzewacz biwalentny c.w.u., który gwarantuje pozyskiwanie ciepłej wody za darmo. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które posiadają instalację solarną.

 

Podgrzewacze ciepłej wody zasilane promieniami słonecznymi

W miejscach, gdzie mamy do czynienia z intensywnym naświetleniem kolektorów słonecznych, warto zdecydować się na podgrzewacz biwalentny c.w.u. W ten sposób otrzymamy instalację, która pozwoli na szybkie ogrzanie całej zmagazynowanej wody w zbiorniku. Podgrzewacz biwalentny wody jest rozwiązaniem ekonomicznym oraz ekologicznym. Cały mechanizm pozwala na podgrzew całej objętości wody w niedługim czasie, aż do samego dna zasobnika. Do tego należy zwrócić uwagę na niewielkie straty ciepła za sprawą wysokowydajnej izolacji cieplnej.

 

2020-10-12T12:01:19+02:00 2020-10-7|Tagi: , |
.