Kocioł jednofunkcyjny i jego zalety

powrót

Kocioł Gazowy Jednofunkcyjny Kondensacyjny Broetje

Piece gazowe jednofunkcyjne odpowiadają za ogrzewanie wody do centralnego ogrzewania. Można też za ich pomocą ogrzewać wodę dostarczaną do kranów, jeśli podłączymy do nich podgrzewacz c.w.u. Gdzie to rozwiązanie najlepiej się sprawdza? Jakie korzyści może dać nam kocioł jednofunkcyjny?

 

W jakich warunkach najefektywniejszy będzie kocioł gazowy jednofunkcyjny?

Piece gazowe jednofunkcyjne wraz z podgrzewaczem ciepłej wody najczęściej kupowane są przez właścicieli większych domów jednorodzinnych. Kilku lokatorów, dwie lub więcej łazienek, to warunki, w których urządzenie tego rodzaju spisze się doskonale.

Dzięki wbudowanej pompie cyrkulacyjnej kocioł gazowy jednofunkcyjny wraz z podgrzewaczem c.w.u. sprawia, że każdy z domowników otrzymuje natychmiastowy dostęp do ciepłej wody o wymaganej temperaturze. To również krótszy czas oczekiwania na ciepłą wodę podczas jednoczesnego zmywania naczyń czy brania kąpieli. Przy intensywnym poborze trzeba się liczyć z czasem na konieczność uzupełnienia zapasów.

 

Estetyczne wykonanie pieców gazowych jednofunkcyjnych i dwufunkcyjnych

Kocioł jednofunkcyjny jak i dwufunkcyjny są urządzeniami popularnymi na rynku, także nie ma żadnego problemu ze znalezieniem modelu, który będzie spełniał wszelkie nasze potrzeby. Wiele osób obawia się, że piece gazowe jednofunkcyjne z osobnym podgrzewaczem nie prezentują się najlepiej i zajmują dużo miejsca. Coraz więcej producentów dopilnowało także tych kwestii i urządzenia tego typu prezentują się bardzo estetycznie. To sprawia, że nie trzeba dla tego rodzaju rozwiązania przeznaczać osobnego, „ukrytego przed światem” pomieszczenia.

 

*Piece gazowe to potoczne określenie użyte na potrzeby wpisu, właściwa nazwa urządzeń to: kotły gazowe.

2020-09-30T12:43:10+02:00 2019-01-27|Tagi: |
.