Podgrzewacze wody stojące i leżące – które warto wybrać?

powrót

Mieszkańców bloków i kamienic z reguły mają możliwość korzystania z ciepłej wody pochodzące z miejskiej sieci. To zdecydowanie najwygodniejsze rozwiązanie, ale niestety nie każdy ma taką sposobność. W takich sytuacjach należy zaopatrzyć się w pojemnościowy podgrzewacz wody. Wszystko jednak zależy od wybranego przez nas modelu. Pytanie, na jaki podgrzewacz wody się zdecydować?

 

Jaki wariant podgrzewacza ciepłej wody wybrać?

Centralne zaopatrzenie w ciepłą wodę za pomocą podgrzewaczy c.w.u. to dziś najbardziej rozpowszechniony system wykorzystywany do tego celu. Zapewnia on wysoki komfort, a jednocześnie jest tani i energooszczędny. Wszystkie podgrzewacze ciepłej wody BROTJE wraz z gazowymi kotłami kondensacyjnymi to najbardziej wydajne technicznie rozwiązania, najwyższy komfort użytkowania, a także nowoczesny design. W ofercie BROTJE są różne warianty podgrzewaczy: stojące i leżące o różnej pojemności. W zależności od typu kotła i zapotrzebowania na c.w.u. każdy jest w stanie dobrać najbardziej optymalne rozwiązanie.

 

Najczęściej stosowany – podgrzewacz wody stojący

W wielu domach i mieszkaniach można spotkać się ze stojącymi podgrzewaczami wody. Podgrzewacz wody stojący to rozwiązanie dla tych którzy potrzebują większego komfortu ciepłej wody ale wymagają też więcej miejsca. Należy to uwzględnić podejmując decyzję o wyborze tego rodzaju podgrzewacza.

 

Podgrzewacz wody leżący – na ratunek w wyjątkowych okolicznościach

Tam, gdzie mamy stojący kocioł grzewczy wykorzystuje się podgrzewacz wody leżący. Jest to rozwiązanie, które wprowadza oszczędność miejsca gdyż kocioł grzewczy stawia się na podgrzewaczu. Z reguły korzysta się z podgrzewaczy przeznaczonych do danego typu kotła. Dzięki temu możemy być spokojni, że konstrukcyjnie są to najbardziej poprawne dobrane urządzenia.

 

2020-08-27T14:52:14+02:00 2020-01-27|Tagi: |
.