PWHC / PWHS

Nowa klasa kompaktowych kotłów firmy Brotje

Dwufunkcyjny PWHC oraz jednofunkcyjny PWHS z wymiennikiem ciepła ze stali nierdzewnej i technologią spalania premiks. Kocioł łatwy w instalacji i prosty w obsłudze. Dla wszystkich kategorii gazu ziemnego: E, Lw, Ls. Zróżnicowane moce zapewnią odpowiedni kocioł do indywidualnych potrzeb każdego domu. Mniejsze straty ciepła z powodu technologii cold burner door (chłodzenia pokrywy palnika).

ModelPWHC 24PWHC 28PWHC 33PWHS 24PWHS 28PWHS 33
Kocioł kondensacyjnyTakTakTakTakTakTak
Kocioł niskotemperaturowy (1)NieNieNieNieNieNie
Kocioł B1NieNieNieNieNieNie
Kogeneracyjny ogrzewacz pomieszczeńNieNieNieNieNieNie
Ogrzewacz wielofunkcyjnyTakTakTakNieNieNie
Znamionowa moc cieplnaPratedkW222630222630
Wytworzone ciepło użytkowe przy znamionowej mocy
cieplnej i w reżimie wysokotemperaturowym(2)
P4kW21,725,929,721,725,929,7
Wytworzone ciepło użytkowe przy znamionowej
mocy cieplnej na poziomie 30% i w reżimie
niskotemperaturowym (1)
P1kW7,259,97,28,69,9
Sezonowa efektywność energetyczna ogrzewania
pomieszczeń
ƞs%90,590,690,890,590,690,8
Sprawność użytkowa przy znamionowej mocy
cieplnej i w reżimie wysokotemperaturowym (2)
ƞ4%86,486,386,386,486,386,3
Sprawność użytkowa przy znamionowej
mocy cieplnej na poziomie 30% i w reżimie
niskotemperaturowym (1)
ƞ1%95,695,695,795,695,695,7
Zużycie energii elektrycznej na potrzeby własne
Przy pełnym obciążeniuelmaxkW0,0440,0350,040,0440,0350,04
Przy częściowym obciążeniuelminkW0,0120,0100,0100,0120,0100,010
W trybie czuwaniaPSBkW0,0040,0040,0040,0040,0040,004
Inne parametry
Straty ciepła w trybie czuwaniaPstbykW0,0790,0910,0710,0790,0910,071
Pobór mocy palnika zapłonowegoPignkW0,00,00,00,00,00,0
Roczne zużycie energiiQHEGJ698294698294
Poziom mocy akustycznej w pomieszczeniuLWAdB5150,849,45150,0849,4
Emisje tlenków azotuNOX(NCV)mg/kWh37,2228,6838,837,2228,6838,8
Emisje tlenków azotuNOx(GCV)mg/kWh33,5125,8334,9433,5125,8334,94
Parametry wytwarzania ciepłej wody użytkowej
Deklarowany profil obciążeńXLXLXL
Dzienne zużycie energii elektryczneQeleckWh0,13560,17290,1962
Roczne zużycie energii elektrycznejAECkWh29,69637,87542,958
Efektywność energetyczna podgrzewania wodynwh%85,484,269,0
Dzienne zużycie paliwaQfuelkWh22,86823,15229,565
Roczne zużycie paliwaAFCGJ17,3417,51321,405

(1) Niska temperatura oznacza 30°C w przypadku kotłów kondensacyjnych i 37°C w przypadku kotłów niskotemperaturowych, a w przypadku innych
ogrzewaczy oznacza temperaturę wody powrotnej 50°C (na wlocie ogrzewacza).
(2) W reżimie wysokotemperaturowym temperatura wody powrotnej na wlocie ogrzewacza wynosi 60°C, a wody zasilającej na jego wylocie 80°C.