Właściwe konserwowanie kotłów gazowych sposobem na przedłużenie ich żywotności

powrót

Serwis kocioł gazowy broetje

Wszystkie kotły gazowe c.o. choć należą do grona urządzeń bezobsługowych, to powinny tak jak każde inne urządzenie mechaniczne przechodzić systematyczną konserwację oraz przeglądy. Zgodnie z wymaganiami producenta firmy Broetje powinny być przynajmniej raz w roku sprawdzane.

 

Konserwowane piece c.o. gazowe to urządzenia bezpieczne

Kotły c.o. gazowe muszą działać poprawnie nie tylko z racji ich właściwości grzewczych, ale także z powodów, które związane są z bezpieczeństwem użytkowników takiego urządzenia. Piece c.o. gazowe w wyniku awarii mogą doprowadzić do poważnych konsekwencji. Zbierające się zanieczyszczenia na wymienniku ciepła spowodują większe zużycia paliwa. W takiej sytuacji należy przeprowadzić jak najszybciej konserwacją urządzenia.

 

Piece gazowe jednofunkcyjne wymagają profesjonalnych przeglądów

W celu zapobiegnięcia poważnym konsekwencjom, należy piece c.o. gazowe jednofunkcyjne poddawać rocznym przeglądom. Konserwacją powinien zająć się wyłącznie autoryzowany serwisant, który wykona cały proces bardzo dokładnie. Piece gazowe jednofunkcyjne, jak i inne tego rodzaju urządzenia ulegają usterkom często w wyniku braku systematycznym przeglądów zgodnie z zaleceniami producenta.

 

Znajdź czas na konserwację kotły c.o. gazowych

Kotły c.o. gazowe pracują optymalnie gdy są regularnie, co roku czyszczone podczas przeglądów wykonywanych przez autoryzowaną firmę serwisową. Oprócz prac związanych z wymiennikiem ciepła i palnikiem użytkownik powinien  zwrócić uwagę na stan zanieczyszczeń filtrów wody oraz gazu i w razie potrzeby również wyczyścić.

 

*Piece gazowe to potoczne określenie – właściwa nazwa to kotły gazowe.

.