Wykorzystanie energii słonecznej do ogrzewania

powrót

Podgrzewacz solarny

Kolektory słoneczne należą do najczystszych urządzeń wykorzystujących odnawialne źródła energii. To mechanizm, który jest w stanie zamienić promieniowanie słoneczne w ciepło, które można wykorzystać do ogrzewania i przygotowania ciepłej wody użytkowej. Średnio w Polsce na 1 m2 powierzchni w ciągu roku dociera 1000 kWh energii słonecznej. To darmowa energia, którą warto wykorzystać.

 

Podgrzewacze c.w.u. do przygotowania ciepłej wody

Warunki klimatyczne panujące w naszym kraju sprawiają, że instalacje solarne najczęściej służą do przygotowania ciepłej wody użytkowej. Podgrzewacz solarny c.w.u. stanowi wówczas alternatywne źródło ciepła dla podstawowego systemu podgrzewania wody, np. węglowego pieca, gazowego kotła czy elektrycznego podgrzewacza. W okresach, gdy trudniej o energię słoneczną mechanizm może nie być wystarczający na pełne pokrycie zapotrzebowania stąd dodatkowe źródła ciepła.

 

Kiedy warto zastanowić się nad instalacją podgrzewacza solarnego c.w.u.?

Montaż kolektorów słonecznych i podgrzewacza solarnego pozwoli na uzyskanie oszczędności i szybki zwrot inwestycji. Warto nad tym się zastanowić, kiedy korzystamy z drogiej energii ogrzewania wody, np. elektrycznej. Jeśli w domu mieszka większa liczba osób, to jest to równoznaczne z większym zużyciem ciepłej wody, a tym samym zapotrzebowaniem na nią. W takim przypadku inwestycja w podgrzewacz solarny c.w.u. może się nam szybko zwrócić.

 

2020-09-03T13:55:54+02:00 2020-04-3|Tagi: , |
.