Brötje Senso Therm BTW

powrót

Pompa ciepła Brötje

Na nowo definiuje oszczędne i przyjazne dla środowiska wytwarzanie ciepłej wody użytkowej. To perfekcyjnie zintegrowana pompa ciepła i podgrzewacz c.w.u. w jednym. Pompa ciepła SensoTherm BTW jest łatwa do zainstalowania i może być podłączona do istniejącej instalacji. Ciepła woda otrzymana w ten ekologiczny sposób może być gromadzona w podgrzewaczu o pojemnościach 215, 260 lub 270 litrów – co oznacza, że zadowoli nawet dla najbardziej wymagających użytkowników.

 

Jak to działa pompa ciepła Broetje?

Nasze urządzenie odbiera ciepło z powietrza zewnętrznego (doprowdzanego odpowiednim kanałem, lub wewnętrznego z domu) i przekazuje to ciepło wodzie zgromadzonej w zasobniku.
Taka pompa, chociaż jest urządzeniem grzewczym, pracuje podobnie jak każda lodówka – z odwróconym obiegiem.

 

Dla kogo pompa ciepła?

Ciepłą wodę użytkową często podgrzewa kocioł, którego główną funkcją jest ogrzewanie budynku. Jednak jeżeli korzystamy z drogiego paliwa wiąże się to zwykle z wysokimi kosztami. Rozwiązaniem może być właśnie pompa ciepła do c.w.u.– stosunkowa tania w zakupie i eksploatacji.

Druga grupa osób, dla których nasza pompa jest szczególnie atrakcyjna, to użytkownicy kotłów na paliwa stałe, dla których problematyczny jest sezon letni. W tym okresie palenie tylko na potrzeby podgrzewania c.w.u. w tradycyjnym kotle zasypowym jest po prostu niewygodne, a w kotle z podajnikiem mało ekonomiczne i uciążliwe dla środowiska. Dlatego właściciele kotłów węglowych poza sezonem coraz częściej wybierają właśnie pompy ciepła do c.w.u.

Trzecią grupą odbiorców są użytkownicy instalacji fotowoltaicznych, dla których pompa ciepła jest wręcz rozwiązaniem naturalnym zapewniającym stały dostęp do ciepłej wody.

 

 

2019-10-09T08:57:18+02:00 2019-10-9|
.