Dlaczego warto skorzystać z ponad 100-letniego doświadczenia firmy Brötje?

powrót

Któż nie lubi wrócić z chłodnego jesiennego spaceru wprost do ciepłego domu lub mieszkania? Kto nie doceni możliwości korzystania z ciepłej wody w każdym momencie odkręcenia kranu, bez konieczności czekania? Posiadając kocioł gazowy firmy Brötje można osiągnąć te naturalne przyjemności łatwo, wygodnie i oszczędnie!

Brötje to niemiecka marka założona w 1919 roku specjalizująca się w technikach grzewczych. Dzięki wieloletniemu doskonaleniu swoich produktów Brötje jest obecnie liderem w produkcji nowoczesnych gazowych kotłów kondensacyjnych w całej Europie.

 Nowoczesny kocioł gazowy WGB-M EVO 20

Kocioł WGB-M EVO 20 to jeden z najciekawszych i  najnowocześniejszych urządzeń Brötje. Jest to kompaktowy kocioł wiszący, który można powiesić bezpośrednio na ścianie lub ukryć we wnęce jak również obudować meblami. Nic nie stoi na na przeszkodzie, by wisiał na ścianie np. łazienki – ma estetyczny, elegancki wygląd. Urządzenie charakteryzuje się mocą grzewczą od 2,9 do 20 kW, więc sprawdzi się nie tylko w mieszkaniach ale także w domkach jednorodzinnych –  jest niezwykle uniwersalny.

Kocioł gazowy kondensacyjny Brötje WGB-M EVO 20 wyróżnia fakt, iż urządzenie można połączyć z różnymi instalacjami: popularnym ogrzewaniem podłogowym oraz z ekologicznymi odnawialnymi źródłami energii. Urządzenie posiada zintegrowany obieg grzewczy z zaworem mieszającym dzięki czemu:

  • posiada niezwykle wysoką sprawność 109%
  • jest niezwykle ekonomiczny – zużywa nawet 30% mniej paliwa od innych od konwencjonalnych jednostek grzewczych
  • jest łatwy w montażu i prosty w obsłudze

Kocioł objęty jest  wyjątkową 10-letnią gwarancją na wymiennik ciepła – dzięki technologii EVO.

Kotły Brotje z technologią EVO
WGB-M EVO 20 to kocioł kondensacyjny wykonany w innowacyjnej technologii EVO. Jest to technologia autoregulacji parametrów spalania. Dla użytkownika oznacza to m.in. oszczędność w opłatach oraz brak konieczności ustawiania parametrów samodzielnie, dla kotła gazowego to dłuższa żywotność oraz równomierne i czyste (ekologiczne) spalanie.

Kocioł gazowy Brotje to również wysokie bezpieczeństwo użytkowania. Posiada zawór bezpieczeństwa, cyfrowy termometr, ciśnieniowy czujnik braku wody, automatyczny odpowietrznik, cyfrowy i analogowy manometr. Poprawność i parametry jego pracy sprawdzisz w dowolnym momencie na podświetlanym ekranie – wszystkie komunikaty są wyświetlane w języku polskim.

Kocioł gazowy Brotje – wydajny i trwały
Już wiesz, dlaczego kocioł Brotje jest wydajny. A co zapewnia mu trwałość?

Kocioł WGB-M EVO 20 wyróżnia się innowacyjną budową wymiennika ciepła. Ten aluminiowo-krzemowy element został dodatkowo pokryty nowoczesną powłoką NANO, która znacznie przedłuża jego trwałość oraz poprawia sprawność działania. Powłoka NANO wykorzystuje znane w przyrodzie zjawisko nazywane efektem lotosu, czyli zdolność do samooczyszczania się powierzchni. Kocioł współpracuje m.in. z palnikiem modulacyjnym ze stali nierdzewnej. Na uwagę zasługuje również zintegrowana klapa powietrza do systemów kaskadowych i zoptymalizowany kanał wstępnego mieszania gazu i powietrza. Wszystkie te elementy zostały obudowane elegancką, lakierowaną proszkowo i utrzymaną w białym kolorze stalą.

 

Wygoda użytkowania.
Kocioł został wyposażony w niezwykle nowoczesną automatykę pogodową ISR Plus dzięki czemu jest pod stałą kontrolą systemów odpowiadających za optymalizacje pracy – wpływa to na jego wyjątkową energooszczędność. Kocioł współpracuje także z regulatorami pogodowymi, które mogą być przewodowe lub bezprzewodowe a nawet sterowane za pomocą aplikacji mobilnej. Regulatory posiadają wiele możliwości przystosowania parametrów pracy kotła do indywidualnych wymagań użytkowników.

 

W 2019 roku taniej dzięki programowi Czyste Powietrze
Kotły kondensacyjne Brotje są w pełni zgodne z wymogami technicznymi  Programu Czyste Powietrze, który wystartował we wrześniu 2018 roku. Jest to program rządowy, dotowany przez Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Przewiduje dofinansowanie nawet 90% poniesionych kosztów inwestycji wymiany źródła ciepła!

Co możesz zrobić, aby skorzystać z programu Czyste Powietrze? Do wyboru masz m.in.:

  • wymianę starych urządzeń na nowe kotły Brotje,
  • zakup kotłów gazowych Brotje (obejrzyj je na stronie producenta),
  • montaż lub modernizację instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej, jeżeli obecnie posiadana nie jest przystosowana do korzystania z nowoczesnych kotłów gazowych,
  • instalację odnawialnych źródeł energii,
  • montaż wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła.

Warto już teraz sprawdzić wszystkie szczegóły związane z dofinansowaniem oraz pozostałymi elementami Programu – nisko oprocentowaną pożyczką oraz podatkową ulgą termodernizacyjną.

Szczegóły związane z urządzeniami oraz Programem Czyste Powietrze można sprawdzić na stronie www.broetje.pl

.