Kiedy warto wybrać kocioł dwufunkcyjny? Prezentujemy jego zalety.

powrót

Aby dostarczyć do domu ciepłą wodę i ogrzać pomieszczenia nie jest potrzebna kotłowania. Wystarczy zakupić kocioł dwufunkcyjny z wbudowanym podgrzewaczem pojemnościowym. To duży komfort w małym domu i duża oszczędność pieniędzy. Jakie zalety wynikają ze stosowania tego rodzaju urządzenia?

 

Kocioł dwufunkcyjny i jego sposób montażu na małej przestrzeni

Kondensacyjne kotły dwufunkcyjne są na tyle niewielkie, że można je zawiesić w łazience czy też w kuchni w rzędzie szafek. To rozwiązanie doskonałe dla niewielkich domów czy mieszkań. Kocioł dwufunkcyjny z zamkniętą komorą spalania jest jednym z najbezpieczniejszych urządzeń do ogrzewania występującym na rynku. Cały proces spalania jest odcięty od pomieszczenia, w którym się znajduje.

Ponadto cały mechanizm może być skrzętnie okryty stylową obudową. To wszystko sprawia, że kocioł dwufunkcyjny jest dobrym wyborem, a montaż kotła dla specjalisty nie jest skomplikowany.

 

Ile wydamy na najlepsze kotły dwufunkcyjne?

Atut najlepszych kotłów dwufunkcyjnych to ich cena. To rozwiązanie często tańsze niż kocioł jednofunkcyjny z dodatkowym zasobnikiem ciepłej wody. Kocioł dwufunkcyjny może funkcjonować jako przepływowy, z płytowym wymiennikiem ciepła lub z wbudowanym podgrzewaczem c.w.u. Dzięki takiemu rozwiązaniu mamy pewien zapas wody pod bieżące potrzeby.

 

Kocioł kondensacyjny dwufunkcyjny – nowoczesne rozwiązanie grzewcze

W obliczu zmian trendów w budownictwie mieszkaniowym na rynku pojawił się kocioł kondensacyjny dwufunkcyjny. To kompaktowe urządzenie, które można powiesić niemal wszędzie. Kotły można swobodnie zabudować na bokach i dopasować do ciągu szafek czy też wnęki.

Dzięki zastosowanych w nim rozwiązaniach dochodzi do małych strat ciepła, a energia cieplna odzyskiwana jest również ze spalin. Ponadto należy zaznaczyć, że kocioł kondensacyjny dwufunkcyjny działa w sposób samodzielny bez ingerencji domowników.

 

2021-08-17T12:00:28+02:00 2020-05-7|Tagi: |
.