Kotły Brötje na zamku, stadionie, komisariacie, basenie…

powrót

Niniejszy artykuł to kolejna publikacja prezentująca obiekty, w których pracują urządzenia Brötje, tym razem w województwach: śląskim, wielkopolskim, świętokrzyskim, pomorskim, lubelskim. Oczywiście prezentujemy tylko niektóre spośród licznych inwestycji zrealizowanych przy wykorzystaniu produktów firmy Brötje.

 

Niezawodny, oszczędny i komfortowy – EcoTherm Plus WGB

Gazowe wiszące kotły kondensacyjne EcoTherm Plus WGB H o mocy od 9 do 110 kW znajdują zastosowanie do ogrzewania wszelkiego rodzaju obiektów. Są wyjątkowo ekonomiczne dzięki dużemu zakresowi modulacji palnika (17-100%) oraz efektywnemu wykorzystaniu energii: 109% sprawności normatywnej. Odporny na korozję stop aluminium i krzemu, z którego wykonany jest wymiennik ciepła, doskonale nadaje się do stosowania w kotłach kondensacyjnych. Dobra przewodność cieplna zwiększa sprawność i dzięki temu zmniejsza zużycie paliwa. Ponadto wyraźnie zwiększa się trwałość użytkowa. Milowym kamieniem, jeżeli chodzi o konserwację i serwisowanie urządzenia, jest nowa, opracowana przez firmę BRÖTJE technologia montażowa MULTILEVEL. Wszystkie urządzenia w wykonaniu MULTILEVEL są zbudowane na tej samej zasadzie i korzystają z tych samych elementów obsługi – oszczędza to czas i powoduje, że konserwacja jest łatwa.
Kotłownie kaskadowe pracujące na kotłach EcoTherm Plus WGB 38-110 H charakteryzują się płynną regulacją mocy i jej głębokim zakresem modulacji. Dodatkową zaletą jest możliwość wyłączenia jednego z kotłów bez potrzeby zatrzymywania całej kotłowni. Automatyka pogodowa ISR-Plus ma zintegrowany regulator kaskadowy. Obsługuje on do 16 kotłów WGB, umożliwiając uzyskanie do 1760 kW mocy.

Maksymalna moc w niewielkiej przestrzeni – EuroCondens SGB

Ekonomiczny, trwały, zajmujący mało miejsca: o mocy grzewczej od 20 do 610 kW EuroCondens SGB jest idealnym rozwiązaniem dla dużych obiektów takich, jak domy wielorodzinne, kompleksy biurowe lub centra handlowe. Kocioł mieści się we wszystkich standardowych drzwiach i odznacza się wysokim wykorzystaniem energii ze sprawnością do 109,7%. Kocioł kondensacyjny jest optymalnie dopasowany i dostosowany do każdych wymagań grzewczych dzięki szerokiemu zakresowi modulacji od 16 lub 20 do 100%. EuroCondens SGB zachęca również nieskomplikowana i prostą instalacją wraz z wyposażeniem dodatkowym takim, jak zestawy kaskad, grupy bezpieczeństwa, system spalin i wiele innych.
Pozostałe cechy produktu:

  • energooszczędna, komfortowa praca dzięki zintegrowanej regulacji pogodowej ISR-Plus,
  • podłączenie odprowadzenia spalin do wyboru od góry lub z tyłu kotła,
  • prosta instalacja i konserwacja,
  • niski koszt montażu i wysokie bezpieczeństwo kalkulacyjne ze względu na dostawę kotła gotowego do podłączenia,
  • łatwy transport za pomocą wózka paletowego (kocioł ma zintegrowaną ramę na wzór palety).
2017-08-23T10:25:31+02:00 2016-07-18|
.