Marka Broetje sponsorem IX Kongresu PORT PC

powrót

IX kongres PORT PC Broetje Sponsorem

 

ZAPROSZENIE
IX Kongres PORT PC „Pompy ciepła na fali renowacji”

Zaproszenie IX Kongres PORT PC

 

Zapraszamy do udziału w IX Kongresie PORT PC „Pompy ciepła na fali renowacji”, który odbędzie się 17 czerwca 2021 r. W tym roku wydarzenie odbędzie się w formule online. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, pod warunkiem wcześniej rejestracji na wydarzenie. Liczba miejsc ograniczona.

 

IX Kongres będzie szczególnie ważnym momentem w 10-letniej historii stowarzyszenia i historii pomp ciepła w Polsce. Kongres PORT PC to najważniejsze, coroczne wydarzenie branży pomp ciepła w Polsce, w każdym roku gromadzące kilkaset osób z branży techniki grzewczej i budynkowej. Warto wspomnieć, że w 2020 r. wydarzenie zgromadziło ponad 600 uczestników. Zdaniem zaproszonych gości zagranicznych była to największa impreza poświęcona promocji pomp ciepła w Europie oraz prawdopodobnie na Świecie. Spotkanie ma na celu integrację całej branży, a także wymianę wiedzy i doświadczeń pomiędzy specjalistami.

 

Paweł Lachman – Prezes Zarządu PORT PC zaprasza na IX Kongres PORT PC:

„PORT PC jako stowarzyszenie branżowe istnieje już ponad 10 lat. Jesteśmy jedyną organizacją związaną z OZE, która wydała kompleksowe wytyczne branżowe, wdrożyła zarówno standardy jakościowe w zakresie szkoleń instalatorów, jak i znaki jakości pomp ciepła.
Cieszymy się też, że rok 2021 zapowiada się jako: rok pomp ciepła w Polsce. W poprzednim roku nastąpiły duże wzrosty sprzedaży liczby pomp ciepła na rynku. Wg analiz PORT PC rynek pomp ciepła typu powietrze/woda i wzrósł o 108%. Dostępne badania pokazują również, że i w 2021 możemy spodziewać się blisko trzycyfrowego wzrostu sprzedaży tej grupy pomp ciepła w Polsce.

Komisja Europejska w unijnej strategii integracji sektorów energetycznych w „Europejskim Zielonym Ładzie” odeszła od zasady neutralności technologicznej. Wskazuje na kluczowe znaczenie pomp ciepła w transformacji energetycznej budynków w Europie. W ciągu obecnego roku możemy spodziewać się powstania ponad 100 różnych aktów prawnych wdrażających w przyszłości kierunek neutralność klimatycznej. Co jest również istotne, również w Polityce Energetycznej Polski 2040 jednoznacznie wskazano znaczenie pomp ciepła w ogrzewaniu budynków.

Kluczowe znaczenie ma rządowa deklaracja odejścia od stosowania kotłów gazowych w modernizacji budynków do 2030 rok w projekcie długoterminowej strategii renowacji budynków. Zapowiedź Komisji Europejskiej dotycząca oczekiwanego udziału 40% pomp ciepła w budynkach jednorodzinnych do 2030 r. i 65% do 2050 r. stawia znaczne wyzwania dla całej branży producentów, projektantów, instalatorów urządzeń grzewczych.

 

Kluczowym pytaniem jest, czy i kiedy technologia pomp ciepła może być powszechnie stosowana w istniejących budynkach?

Czy pompy ciepła będą tańsze w perspektywie najbliższych 5 czy 10 lat?

Jak wygląda ich ekologiczność obecnie i w przyszłości?

Czy potrzebna jest głęboka termomodernizacja budynków przy stosowaniu pomp ciepła?

W jakim stopniu produkcja pomp ciepła jest szansą dla polskich producentów urządzeń grzewczych?

 

Główne pytania, na które będziemy starali się znaleźć odpowiedź w trakcie najbliższego Kongresu PORT PC to:

  • jak wygląda perspektywa rozwoju rynku pomp ciepła w najbliższych kilku latach?
  • Jak wesprzeć produkcję pomp ciepła i osprzętu w Polsce?

Na te i wiele innych pytań będziemy chcieli odpowiedzieć w trakcie naszego wydarzenia.

 

Ciągle dużym wyzwaniem jest przeszkolenie rzeszy instalatorów i przebranżowienie ich w kierunku powszechnego montażu pomp ciepła. Będziemy też rozmawiać o tym, czy są już realne alternatywy w stosunku do kierunku elektryfikacji ogrzewania. Kolejnym istotnym wyzwaniem będzie kwestia promocji budynków plus-energetycznych w kontekście nowych warunków technicznych w budynkach jednorodzinnych od 2021 roku oraz zapowiadanych przez NFOŚiGW programów wsparcia.

 

Cieszę również, że po blisko 8 latach wydane zostaną zmodyfikowane branżowe wytyczne dotyczące gruntowych dolnych źródeł pomp ciepła – wytyczne PORTPC cz. 1 wydanie II. Jestem przekonany, że IX Kongres PORT PC będzie największym wydarzeniem w historii branży pomp ciepła w Polsce. Życzę Państwu udanego IX Kongresu PORT PC.”

 

W czasie IX kongresu PORTPC planowane są cztery sesje tematyczne:

  • Europejski Zielony Ład i rola pomp ciepła w sektorze ciepła i chłodu w Polsce
  • Pompy ciepła w istniejących budynkach
  • Pompy ciepła w nowych budynkach plus-energetycznych
  • Dolne źródła dla pomp ciepła

 

Nowe poradniki i standardy branżowe PORT PC
W trakcie kongresu planowane jest wydanie zmienionych wytycznych pomp ciepła cz. 1 oraz trzech poradników: na temat zastosowania pomp ciepła w istniejących budynkach jednorodzinnych oraz na temat taksonomii zrównoważonego finasowania, poradnika PORTPC dla certyfikatorów i audytorów energetycznych w kontekście nowych warunków technicznych budynków (WT 2021).

Szczegółowe informacje dotyczące wydarzenia znajdują się na stronie internetowej: www.portpc.pl/kongres

 

Rejestracja na Kongres
Wydarzenie odbędzie się online. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, pod warunkiem wcześniej rejestracji na wydarzenie. Liczba miejsc ograniczona.

 

Link do rejestracji: https://bit.ly/Rejestracja_IX_Kongres_PORTPC

 

Powyższe zaproszenie w formacie PDF

 

2021-05-25T09:28:11+02:00 2021-05-21|
.