Powody, dla których warto zdecydować się na eko ogrzewanie gazowe

powrót

Ekonomiczne i ekologiczne ogrzewanie

Nie da się ukryć, że ogrzewanie domu w warunkach klimatu umiarkowanego jest niezbędne w celu utrzymania komfortowych warunków mieszkalnych. Już na etapie budowy warto zastanowić się nad formą systemu grzewczego. Obecnie oczekuje się tanich w eksploatacji i ekologicznych rozwiązań, do takich można zaliczyć system gazowy.

 

Kotły gazowe c.o. to nie tylko niskie rachunki

Gaz ziemny należy do jednych z najczystszych paliw. W jego zawartości próżno szukać siarki, a produktami spalania jest jedynie dwutlenek węgla, para wodna i niewielki ilości tlenków azotu. Stąd też coraz większą popularnością cieszą się kotły gazowe. Ten rodzaj ogrzewania praktycznie nie powoduje zanieczyszczenia atmosfery i nie przyczynia się do powstawania niekorzystnego zjawiska, jakim jest smog.

 

Kotły gazowe dwufunkcyjne gwarancją oszczędności

Stosowane kotły gazowe c.o. są zarówno mniej toksyczne, jak i oszczędne pod względem zużycia paliw. Zaawansowane kotły gazowe dwufunkcyjne pozwalają nie tylko na wytworzenie ciepła do ogrzania domu, mieszkania, ale też zapewniają dostęp do ciepłej wody użytkowej. Kotły gazowe pracują w sposób przyjazny dla środowiska i otoczenia.

 

Możliwe dotacje na kotły gazowe

Z racji problemów związanych z  zanieczyszczeniem atmosfery w naszym kraju udostępniono program Czyste Powietrze. Pozwala on na uzyskanie dofinansowania na zamianę starych urządzeń grzewczych na nowoczesne kotły gazowe. Program ma formę dotacji lub pożyczki na ten cel. Obejmuje demontaż źródeł ciepła na paliwa stałe oraz zakup nowych urządzeń, jak np. kotły gazowe dwufunkcyjne czy jednofunkcyjne. Program obejmuje również instalację urządzeń korzystających z odnawialnych źródeł energii, jak np. kolektorów słonecznych lub pomp ciepła. Wymaga to złożenia wniosku spełniającego wymagania programu.

 

2020-10-02T15:48:34+02:00 2020-02-2|Tagi: , |
.