Zalety ogrzewania gazowego

powrót

Wiele osób, które korzystają z ogrzewania gazowego bardzo chwali sobie to rozwiązanie. Inwestorzy traktują instalację gazową jako domyślny sposób zaopatrywania mieszkań, domów w ciepło. Dopiero w momencie, gdy dana działka nie posiada dostępu do sieci gazu ziemnego lub podłączenie wydaje się być zbyt drogie, dopiero wówczas szukają innych rozwiązań. Jakie więc są największe zalety ogrzewania gazowego?

 

Instalacja gazowa – ekonomiczność, komfort i skuteczność

Kotły (potocznie piece) gazowe jednofunkcyjne, dwufunkcyjne zasilane gazem ziemnym są rozwiązaniem stosunkowo tanim. To paliwo, które w nowoczesnych kotłach spala się efektywnie. Co najważniejsze, instalacja gazowa skonstruowana w ten sposób jest niemal bezobsługowa. Jedynym obowiązkiem użytkownika jest to, aby płacić systematycznie rachunki za gaz i w razie potrzeby – regulować parametry pracy kotła.

 

Kotły c.o. gazowe jednofunkcyjne są ekologiczne

Spalanie gazu ziemnego spośród dostępnych na rynku paliw należy do jednych z najbardziej ekologicznych rozwiązań. Nie zawiera prawie siarki, ani pyłu. Kotły (pot. piece) c.o. gazowe jednofunkcyjne są niekłopotliwe w użytkowaniu, ponieważ ogrzewanie w ten sposób jest czyste, tj. nie ma popiołu ani pyłu węglowego. Z powodzeniem taka instalacja gazowa może zostać zamontowana w pomieszczeniach użytkowych, jak np. w łazience czy w kuchni.

 

2020-08-27T15:20:45+02:00 2020-02-27|Tagi: |
.