Zapewnij ciepłą wodę w budynku dzięki podgrzewaczom CWU (Ciepłej Wody Użytkowej). To praktyczne, oszczędne i bezpieczne rozwiązanie w budynkach podłączonych do instalacji gazowej.

Podgrzewacze ciepłej wody

Podgrzewacze c.w.u. to wydajny, bezpieczny i niezawodny sposób podgrzewania wody w budynkach mieszkalnych i komercyjnych. Podgrzewacze wody są łatwe w montażu, wydajne oraz energooszczędne (pozwalają ograniczyć rachunki do minimum). Podgrzewacze ciepłej wody o małych pojemnościach zajmują również mało miejsca, co czyni je praktycznym wyborem dla mniejszych nieruchomości. Z powodzeniem mogą być instalowane w kotłowni, a także łazience. 

BRÖTJE oferuje różnorodne podgrzewacze c.w.u. do domu lub budynku komercyjnego: stojące monowalentne i biwalentne oraz leżące monowalentne. Dzięki jednemu z naszych niezawodnych podgrzewaczy ciepłej wody nigdy Ci jej nie zabraknie. Nasze urządzenia sprawią, że w Twoim domu już zawsze będzie można wziąć gorącą kąpiel czy też pobrać ciepłą wodę do sprzątania lub gotowania.

 

Rodzaje podgrzewaczy c.w.u. 

Podgrzewacze c.w.u. to zbiorniki, które pozwalają na wytworzenie ciepłej wody, poprzez wpięcie do instalacji z kotłem gazowym lub pompą ciepła. Klasyfikacja podgrzewaczy wody jest dość rozbudowana. Podgrzewacze c.w.u., które firma Broetje ma w ofercie, możemy podzielić ze względu na: 

  • sposób montażu – wersja stojąca lub leżąca 
  • kształt – walec lub prostopadłościan 
  • ilość wężownic – z jedną lub z dwoma wężownicami (biwalentny) 
  • solarny – możliwość podpięcia kolektorów słonecznych 
  • pojemność – od 120 do 500 l. 

Nie ma prostej odpowiedzi na pytanie, który podgrzewacz c.w.u. sprawdzi się najlepiej w Twoim domu. Sposób działania różnych systemów ciepłej wody powinien być dopasowany do indywidualnych potrzeb i sytuacji. Jeśli chcesz mieć pewność, że inwestujesz we właściwe urządzenie, możesz w każdej chwili skontaktować się telefonicznie lub e-mailowo z naszymi przedstawicielami.

 

Dlaczego warto wybrać podgrzewacze c.w.u. od BRÖTJE? 

Ciepłą wodę potrzebujemy przez cały rok, dlatego bardzo ważne jest to, aby wybrać wydajny, a przy tym energooszczędny podgrzewacz c.w.u. Stojący podgrzewacz wody dzięki skutecznej izolacji generuje znikome straty ciepła, a przy tym zapewnia wysoki komfort dostępu do gorącej wody, szczególnie w przypadku kilku punktów poboru. 

Podgrzewacze ciepłej wody od BRÖTJE to połączenie najwyższej jakości materiałów, nowoczesnego designu i funkcjonalności. Urządzenia te składają się z takich elementów jak: 

  • bezfreonowa, wysokoskuteczna izolacja cieplna z PU, 
  • wężownice grzewcze z rur gładkich, 
  • ochronne anody magnezowe, 
  • wytrzymała powłoka emalierska wg DIN 4753, 
  • termometr.

 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze podgrzewacza wody? 

Pojemność zbiornika

Jeśli chcesz zakupić stojący podgrzewacz wody, powinieneś oczywiście zwrócić uwagę na pojemność zbiornika. W tym kontekście istotna będzie liczba osób w nim mieszkających, a także liczba urządzeń zużywających ciepłą wodę i częstotliwość ich używania.  

Wydajność ciągła c.w.u.  

Stojące podgrzewacze wody BRÖTJE różnią się także pod względem wydajności ciągłej czyli np. jaką ilość wody w ciągu godziny jest w stanie podgrzać wężownica zamontowana w podgrzewaczu c.w.u. przy określonych parametrach temperaturowych. Dobór urządzenia o właściwej wydajności ciągłej uwarunkowany jest szybkością oraz ilością zapotrzebowania na wodę. 

Klasa efektywności energetycznej (ERP) 

W dobie coraz większej świadomości ekologicznej oraz wzrastających kosztów życia warto spojrzeć również na klasę efektywności energetycznej (ERP). Im wyższa klasa urządzenia, tym wyższa jego energooszczędność. 

Maksymalne ciśnienie robocze

Podgrzewacze c.w.u. firmy Broetje są testowane na etapie produkcji pod względem maksymalnego ciśnienia roboczego, aby były bezpieczne w trakcie użytkowania. Dodatkowo, podczas instalacji urządzenia, aby zapobiec późniejszym ewentualnym niekontrolowanym wzrostom ciśnienia, należy zabezpieczyć podgrzewacz wody montując tzw. grupę bezpieczeństwa. 

Miejsce instalacji

Decydując się na podgrzewacz c.w.u. o określonej pojemności i kształcie, należy zwrócić uwagę również na jego gabaryty oraz masę, aby montaż i demontaż urządzenia przebiegał w sposób niewymagający przeróbek budowlanych.

 

Montaż, eksploatacja i konserwacja podgrzewacza ciepłej wody  

Montaż podgrzewacza c.w.u. należy zlecić wykwalifikowanemu instalatorowi, który wykona to zgodnie z zaleceniami producenta.  

Pierwsze uruchomienie powinien przeprowadzić uprawniony serwisant, który poinstruuje użytkownika w zakresie prawidłowej obsługi instalacji. Wszelkie wytyczne co do parametrów pracy znaleźć można w Instrukcji Obsługi danego pogrzewacza c.w.u. Przed uruchomieniem podgrzewacza należy sprawdzić, czy instalacja napełniona jest wodą i czy otwarty jest zawór odcinający w przewodzie doprowadzającym zimną wodę. 

Króciec wyrzutowy zaworu bezpieczeństwa musi być zawsze otwarty ze względów bezpieczeństwa. Tak aby podczas nagrzewania, woda mogła swobodnie wypływać na zewnątrz. Od czasu do czasu należy kontrolować sprawność działania zaworu bezpieczeństwa. 

Właściwie zamontowany i serwisowany podgrzewacz wody jest bezpieczny w eksploatacji. Zaleca się coroczny przegląd, kontrolę anody magnezowej i w razie potrzeby jej wymianę, najlepiej przez serwisanta.